Warto wspomnieć, że nasza firma ma tradycje kominiarskie sięgające 4 pokolenia wstecz. W 1945 roku Józef Orell (pradziadek obecnego właściciela firmy Centrum Systemów Kominowych Orell) wstąpił do Związku Zawodowego Kominiarzy w Krakowie, a w 1947 r. w Szczecinie uzyskał dyplom mistrzowski Izby Rzemieślniczej. Syn Józefa - Adam Ryszard poszedł ścieżką swojego ojca i został kominiarzem na Pomorzu Zachodnim. Taką samą ścieżkę zawodową obrał również syn Adama Ryszarda i ojciec Macieja Orella - Adam Józef.  Maciej Orell, czyli właściciel Centrum Systemów Kominowych Orell kontynuuje rodzinną tradycję kominiarską, co daje mu miano kominiarza od czterech pokoleń. Maciej Orell dyplomowany kominiarz prowadzi firmę specjalizującą się w tradycyjnych usługach kominiarskich, ale wraz z rozwojem technik i technologii kominiarskich zakres świadczonych usług znacząco się powiększył. Uzupełnieniem usług jest szlamowanie i frezowanie kominów, prowadzony internetowy sklep kominiarski, oraz montaż systemów wentylacji i rekuperacji.

Orell od pokoleń

Orell od pokoleń

O firmie

1 września 2009 roku po kilku latach pracy w rodzinnej firmie kominiarskiej Maciej Orell będący czwartym pokoleniem kominiarzy otworzył własną działalność gospodarczą. Zdobywając doświadczenie, wielu partnerów biznesowych w całej Polsce oraz zatrudniając rzetelnych pracowników, stworzył przedsiębiorstwo, które jako pierwsze w rejonie rozpoczęło poszerzanie kominów metodą frezowania, czyli renowacji kominów bez potrzeby ich rozbierania. Pod marką „ORELL” Orell Maciej, świadczy usługi kominiarskie zwłaszcza na terenie Szczecina oraz sąsiednich miejscowości i województw, ale również na terenie Niemiec. Jest Członkiem Korporacji Kominiarzy Polskich, stowarzyszenia zawodowego, które zrzesza mistrzów kominiarskich oraz działa na rzecz rozwoju techniki kominiarskiej i jest potwierdzeniem wysokiego poziomu rzemiosła kominiarskiego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w celu wykonania kompleksowej usługi współpracuje z producentami, architektami, instalatorami, hurtowniami, wspólnotami mieszkaniowymi i zarządcami nieruchomościami. O jakości i profesjonalności naszych usług świadczą opinie klientów. Posiadamy najwyższą możliwą notę. Sam sprawdź!

Certyfikaty rodziny Orell

Nasza misja

Misją firmy jest profesjonalna obsługa klienta, doradztwo i rzetelność wszystkich wykonywanych usług w celu bezpieczeństwa ludzkiego życia. Każda usługa wykonywana jest tak, jakbyśmy sami chcieli być obsłużeni. Ważne jest dla nas, aby każdy czuł się bezpiecznie we własnym domu, aby kominy nie stanowiły zagrożenia.

 

Next Previous Klienci o nas

Najwyższy poziom usług

Od pokoleń udoskonalamy i unowocześniamy naszą ofertę. Jesteśmy członkiem Korporacji Kominiarzy Polskich, która jest stowarzyszeniem poświadczającym rzetelność i fachowość świadczonych przez nas usług. W naszej pracy korzystamy z nowoczesnego sprzętu zapewniającego najwyższą jakość oraz efektywność. Nasi pracownicy, dzięki wykształceniu, kursom i procesom certyfikacji posiadają i uzupełniają wiedzę z zakresu sztuki kominiarskiej. Wszystkie te czynniki wpływają na najwyższy poziom świadczonych usług oraz zadowolenie klientów.

urządzenia pomiarowe

urządzenia pomiarowe

Nasze certyfikaty

Dyplomy