Naturalną koleją rzeczy jest proces niszczenia przewodów kominowych, co jest niestety powodem zatrucia w mieszkaniach dwutlenkiem węgla. Przyczyniają się do tego nieszczelności przewodów wentylacyjnych lub spalinowych, a także "dymowych", dlatego ważne jest, aby regularnie dokonywać pomiarów szczelności przewodów oraz przeglądów kominiarskich.

Dzięki zastosowaniu masy żaroodpornej można doszczelnić przewód kominowy, którego temperatura spalin przekracza 160°C. Jest to bardzo dobra alternatywa dla wkładów ze stali żaroodpornej, które sprawiają czasem trudności w dokładnym umieszczeniu. Metoda doszczelniania na mokro nie zawęża średnicy przewodu kominkowego, a po wyschnięciu tworzy twardą powierzchnię. Proces ten jest ok. 30% tańszy niż wkład ze stali. Stosuje się go w przypadku pieców CO (węgiel, drewno, pelet) oraz kominków.

komin

Uszczelnianie przewodów kominowych

Doszczelnianie odbywa się mechanicznie poprzez wprowadzanie specjalnego tłoku, który uszczelnia od dołu przewodu. Masa żaroodporna wlewana jest od góry i wcierana stopniowo wyciągając tłok uszczelniający do góry dzięki specjalnej maszynie ustawionej na kominie. Proces ten prowadzi do doszczelnienia wszelkich nieszczelności w kominie, a przewód przybiera kształt tuby o jednolitych równych ściankach. Średnica komina jest jedynie nieznacznie zawężona około 3-4 mm, co jest bardzo korzystne w przypadku kominów o małej średnicy.

W ramach naszej oferty:

  • Uszczelniamy przewody kominowe masą żaroodporną, co jest procesem mało inwazyjnym (ścianka poszerza się zaledwie o kilka mm)
  • Stosujemy masę uszczelniającą Cermas, MasSkorsten i SKDSchiedel (jesteśmy autoryzowanym wykonawcą)
  • Stosujemy metodę ISOKERN (tynkowanie odśrodkowe, uszczelnianie wewnętrznych ścianek przewodów kominowych)
  • Uszczelnianie jest mało inwazyjne
  • Ścianka poszerza się zaledwie o kilka mm!

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą czyszczenia mechanicznego przewodów kominowych.

CERMAS

CERMAS

MASSKORSTEN

MASSKORSTEN

Zamów już dziś!

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej usługi? Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci dopasują najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!