Aby nie narazić się na niebezpieczeństwo wynikające z zaczadzenia pomieszczenia lub wybuchnięcia pożaru, należy regularnie dokonywać przeglądów przewodów kominowych, które kończą się wystawieniem stosownego zaświadczenia przez wykwalifikowanego kominiarza. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ przepisy prawa ściśle regulują częstotliwość dokonywania obowiązkowych przeglądów.

W trakcie przeglądu często okazuje się, że komin wymaga rewitalizacji lub gruntownego remontu. Odkładanie takich prac na przyszłość może doprowadzić do dewastacji komina podczas jego pożaru i znacznego podwyższenia kosztów napraw. Nawet częściowe zaczopowanie komina zmniejsza jego ciąg. Doprowadza to do pogorszenia cyrkulacji powietrza oraz wzrostu kosztów grzewczych.

Czyszczenie smoły z komina

Czyszczenie smoły z komina

Udrożnienie przewodów dymnych może odbywać się poprzez wypalanie sadzy lub ręczne usuwanie zabrudzeń za pomocą szczotek. Aby uzyskać pożądany efekt końcowy, niektóre zabrudzenia (np. powstająca sadza szklista) wymagają jednak zastosowania specjalistycznego sprzętu.

Nasz zakład kominiarski stosuje nowoczesne metody usuwania z komina sadzy szklistej i twardej za pomocą giętego zwoju wyposażonego w łańcuch i ruchomą głowicę. Rotacja powoduje rozparcie łańcuchów głowicy, dzięki czemu uderzają one w ścianki komina odbijając sadzę. Czyszczenie mechaniczne wykonywane przez naszą firmę gwarantuje bezpieczeństwo oraz wysoki efekt czyszczenia.

W ramach naszych usług kominiarskich:

  • Czyścimy mechanicznie skrajnie zanieczyszczone lub zasmołowane przewody kominowe
  • Rozbijamy sadzę szklistą oraz smołę w kominach murowanych

Firma kominiarska ORELL proponuje również usługi z zakresu montażu systemów kominowych oraz sprzedaży.

Efekty:

Efekty:

Zamów już dziś!

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej usługi? Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci dopasują najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!