Kłopoty ze szczelnością przewodów kominowych w budynku, domu lub mieszkaniu mogą wymagać renowacji starego kanału. Jesteśmy w stanie usunąć ten problem bez konieczności przemurowywania komina: uszczelnimy go od wewnątrz frezując komin i montując wkłady kominowe.
Na czym polega frezowanie? Skuteczna naprawa komina.
Frezowanie jest bezinwazyjną techniką, która pozwala na bezpiecznie powiększenie szybu komina. Podczas tego zabiegu nie ma konieczności rozkuwania całej konstrukcji, aby zainstalować wkład do komina, co obniża znacznie koszty naprawy.
Frezowanie kominów stosuje się przede wszystkim w kominach wykonanych z cegły. Dzięki tej metodzie w bezpieczny sposób można oczyścić szyb oraz powiększyć jego przekrój wewnętrzny i przygotować go do instalacji systemu spalinowego.
Do wykonania frezowania potrzebna jest frezarka kominowa, która działając od wewnątrz, usuwa zbędne warstwy cegieł, zaprawy, betonu i gruzu, dzięki czemu cała operacja nie ingeruje w żaden sposób we wnętrze domu lub mieszkania.
Poszerzanie komina zalecane jest również w przypadku poprawienia komina lub podłączenia kotła, kominka lub innego urządzenia grzewczego, które wytwarza więcej ciepła niż poprzednio zainstalowane. Frezowanie można wykonać także, gdy nieszczelny komin wymaga zamontowania wkładu kominowego lub gdy kondensat przenika do wnętrz pomieszczeń.
Frezowanie oraz wszelkie naprawy kominów muszą być przeprowadzone przez dobrych kominiarzy - profesjonalistów, ponieważ jest to wymóg definiowany przez Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych.
Czym są wkłady kominowe kwasoodporne i żaroodporne?
Wkłady kominowe służą do odprowadzania spalin z urządzeń, które są opalane paliwami stałymi, a temperatura pracy ciągłej spalin nie przekracza 600 °C, oraz od nowoczesnych niskotemperaturowych palenisk olejowych i gazowych.
System składa się z rur gładkościennych produkowanych ze stali szlachetnej (1.4301; 1.4404 lub 1.4828) odpornej na korozję międzykrystaliczną. Wszystkie elementy są spawane plazmowo z wykorzystaniem spawu wzdłużnego. Szybkie nagrzewanie się cienkościennych rur wsadowych gwarantuje dużą ich rozciągliwość. Dzięki temu unika się tworzenia skroplin w fazie rozruchu palenisk. Straty ciepła, które powstają na skutek chłodzenia źródła ciepła przy włączeniu paleniska, są minimalizowane przez szybkie stygnięcie, co prowadzi do zaoszczędzenie paliwa oraz obniżenia niekorzystnego wpływu paleniska na środowisko.
Czym charakteryzują się wkłady ceramiczne?
Kominowe wkłady ceramiczne posiadają wysoką szczelność oraz odporność na działanie agresywnego kondensatu, wysokich temperatur oraz ich częstych zmian, a także na pożar sadzy. Cechują się prawie zerową nasiąkliwością i małą pojemnością cieplną, dzięki czemu szybko się nagrzewają poprawiając ciąg komina. Ich waga jest o ok. 50% mniejsza w stosunku do tradycyjnych wkładów, a rury o długości 66 cm mają mniej połączeń i zapewniają szybszy montaż. Wkłady ceramiczne posiadają jednolite trójniki (nieklejone przed lub po wypaleniu), a jeden typ ceramiki pasuje do wszystkich zastosowań.
W ramach naszej oferty:
- Poszerzamy (frezujemy kominy)
- Montujemy kominowe wkłady żaroodporne, kwasoodporne i ceramiczne
SKORZYSTAJ Z NASZYCH USŁUG JUŻ DZIŚ!
Efekty:
Efekty:
Zamów już dziś!
Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej usługi? Skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci dopasują najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!