Naturalną koleją rzeczy jest proces niszczenia przewodów kominowych, co jest niestety powodem zatrucia w mieszkaniach dwutlenkiem węgla. Przyczyniają się do tego nieszczelności przewodów wentylacyjnych lub spalinowych, a także "dymowych", dlatego ważne jest, aby regularnie dokonywać pomiarów szczelności przewodów oraz przeglądów kominiarskich.
Dzięki zastosowaniu masy żaroodpornej można doszczelnić przewód kominowy, którego temperatura spalin przekracza 160°C. Jest to bardzo dobra alternatywa dla wkładów ze stali żaroodpornej, które sprawiają czasem trudności w dokładnym umieszczeniu. Metoda doszczelniania na mokro nie zawęża średnicy przewodu kominkowego, a po wyschnięciu tworzy twardą powierzchnię. Proces ten jest ok. 30% tańszy niż wkład ze stali. Stosuje się go w przypadku pieców CO (węgiel, drewno, pelet) oraz kominków.
Uszczelnianie przewodów kominowych
Doszczelnianie odbywa się mechanicznie poprzez wprowadzanie specjalnego tłoku, który uszczelnia od dołu przewodu. Masa żaroodporna wlewana jest od góry i wcierana stopniowo wyciągając tłok uszczelniający do góry dzięki specjalnej maszynie ustawionej na kominie. Proces ten prowadzi do doszczelnienia wszelkich nieszczelności w kominie, a przewód przybiera kształt tuby o jednolitych równych ściankach. Średnica komina jest jedynie nieznacznie zawężona około 3-4 mm, co jest bardzo korzystne w przypadku kominów o małej średnicy.
W ramach naszej oferty:
- Uszczelniamy przewody kominowe masą żaroodporną, co jest procesem mało inwazyjnym (ścianka poszerza się zaledwie o kilka mm)
- Stosujemy masę uszczelniającą Cermas, MasSkorsten i SKDSchiedel (jesteśmy autoryzowanym wykonawcą)
- Stosujemy metodę ISOKERN (tynkowanie odśrodkowe, uszczelnianie wewnętrznych ścianek przewodów kominowych)
- Uszczelnianie jest mało inwazyjne
- Ścianka poszerza się zaledwie o kilka mm!
Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą czyszczenia mechanicznego przewodów kominowych.