frezowanie komina

Czym jest frezowanie komina?

Komin jest niezbędnym elementem domów jednorodzinnych i wielu innych budynków. Jego główne zadania to przede wszystkim odprowadzanie spalin oraz dymu, a także wentylacja wnętrza pomieszczeń. Ze względu na tę różnorodność funkcji w środku komina znajduje się kilka kanałów, z których każdy spełnia inną rolę. Niezwykle istotne jest, aby zawsze pamiętać o corocznym wykonywaniu przeglądów kominowych i regularnie zlecać czyszczenie kanałów fachowcom, zanim pojawią się problemy z drożnością. Jest to ważne zarówno ze względu na dobre spalanie opału w kotle grzewczym, jak i bezpieczeństwo pożarowe budynku.

W niektórych przypadkach jednak czyszczenie nie wystarcza, ponieważ przewody kominowe są zbyt wąskie, aby dobrze spełniały swoje zadania. Wtedy zastosować można zabieg frezowania, który umożliwia poszerzenie istniejącego przewodu bez konieczności rozkuwania całości komina i przeprowadzania inwazyjnego remontu.

 

Poszerzanie przewodu kominowego

Frezowanie wykonywane jest przez odpowiednio przeszkolonych i doświadczonych kominiarzy i dotyczy przede wszystkim kominów wykonanych z cegieł. Przeprowadza się je wtedy, gdy zauważona zostaje nieszczelność przewodu kominowego albo gdy nowy kocioł grzewczy wymaga większego przekroju przewodu. Za pomocą frezarki kominowej poszerza się wnętrze całego komina. Urządzenie działa od wewnątrz i usuwa nadmiarowe warstwy cegieł, zaprawy oraz gruzu. W tym czasie wszelkie otwory komina, przez które mógłby przedostać się pył, zostają zabezpieczone. Dzięki temu żadne odłamki ani zanieczyszczenia nie trafiają do pomieszczeń mieszkalnych. Frezować można tylko kominy proste. Po wykonaniu frezowania komina wnętrze przewodu należy uszczelnić metodą szlamowania albo umieścić w nim wkład ceramiczny lub wykonany ze stali żaroodpornej. Po tak przeprowadzonych zabiegach komin powinien działać sprawnie i bezpiecznie odprowadzać wszystkie gazy powstałe ze spalania opału w piecu grzewczym.

Wykonamy frezowanie Twojego komina

Jeżeli chcesz, żebyśmy wyfrezowali Twój komin, to zadzwoń 531-797-642 lub napisz na biuro@orell.pl

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *