Profesjonalny przegląd kominiarski

Profesjonalny przegląd kominiarski

Coroczny przegląd kominiarski budynków mieszkalnych jedno- i wielorodzinnych to nie tylko obowiązek prawny, ale także bardzo ważna czynność, o której nie powinniśmy zapominać ze względu na bezpieczeństwo pożarowe. Aby taki przegląd został wykonany fachowo i starannie, warto skorzystać z usług sprawdzonego zakładu kominiarskiego, który cieszy się dobrą opinią w naszych okolicach. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że przewody kominowe w naszym domu są drożne i nie zgozi nam żadne niebezpieczeństwo związane z zapaleniem się sadzy czy zadymieniem wnętrza mieszkania.

 

Główne etapy przeglądu

Przegląd kominiarski musi być przeprowadzany przez kominiarza posiadającego kwalifikacje mistrza, a jedynie w szczególnych sytuacjach zastąpić go może specjalista z uprawnieniami budowlanymi lub inspektor z urzędu. Na początku wykonywania przeglądu kominiarz wchodzi na dach naszego domu, aby oczyścić przewody kominowe, a następnie za pomocą specjalistycznych narzędzi sprawdza ich szczelność, drożność oraz przebieg. Ocenia również stan części komina znajdującej się ponad dachem. Kontroli kominiarza podlegają także przewody wentylacyjne wraz z przyłączami oraz przyłączenia urządzeń grzewczych. Warto pamiętać, że jeśli nie zostanie w naszym domu przeprowadzona coroczna kontrola, to może zostać nałożona na nas kara finansowa. Dodatkowo będzie istniało duże ryzyko tego, że nie zostanie nam przyznane odszkodowanie, jeżeli w naszym domu wybuchnie pożar, ponieważ właśnie niedrożne przewody kominowe mogły stać się jego przyczyną.

Regularne kontrolowanie przewodów kominowych powinno być wykonywane nie tylko w budynkach ogrzewanych gazem czy posiadających piece na paliwo stałe, ale także we wszystkich innych, aby mieć pewność, że przewody kominowe oraz wentylacyjne nie utraciły swojej drożności. A jeśli zostały całkowicie lub częściowo zapchane, wtedy kominiarz jest w stanie od razu dokładnie je oczyścić, aby spełniały swoją rolę jak najbardziej efektywnie.

Wykonamy przegląd Twojego komina

Jeżeli chcesz, żebyśmy wykonali przegląd Twojego komina, to zadzwoń 531-797-642 lub napisz na biuro@orell.pl

Write a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *